آخرین اخبار

دکتر پناه

دکتر محمد رستگارپناه فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی در سال 1368 میباشد. ایشان پس از اخذ مدرک پزشکی به تحصیل خود در رشته فیزیولژی پزشکی درهمان دانشگاه ادامه داده و موفق گردیدند مدرک دکترای تخصصی، PhD، خود را در این رشته اخذ نمایند.  دکتر رستگارپناه سه سال بصورت فوق تخصصی در بیمارستان ملکه ویکتوریا در شهر مونترال کانادا که وابسته به دانشگاه مک گیل میباشد دوره  فوق تخصصی فیزیولوژی گردش خون را گذرانیدند و سپس به عنوان استاد دانشگاه مشغول تدریس در دانشگاه علوم پزشکی ایران شدند. دکتر رستگارپناه همزمان در دانشگاه‌های دیگر کشور مانند کاشان ، هرمزگان ، همدان، سیستان و بلوچستان ، مازندران و آزاد تهران بعنوان استاد مدعو تدریس فیزیولوژی را بر عهده داشتند. ایشان حدود یک سال هم مدیر گروه فیزیولوژی دانشگاه گلستان بوده و به مدت پنج سال با آن دانشگاه همکاری نمودند. تلاش بی‌وقفه ایشان در دانشگاه علوم پزشکی ایران و گلستان منجر به کسب رتبه اول در رشته فیزیولژی دانشگاه علوم پزشکی ایران در بین دانشگاه های پزشکی در کل کشور و هم چنین کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی گلستان در بین دانشگاه های زیر یک صد نفر گردید و از طرف دانشجویان بعنوان استاد نمونه انتخاب گردیدند. اما شدت علاقه دکتر به تحقیقات در مورد طب سنتی ایران باعث گردید که  سال‌ها از متخصصین این فن استفاده نموده و هم چنین با مطالعات شخصی بطور نظری دانش خود را در این رشته گسترش نمایند. اولین تحقیق علمی در مورد حجامت توسط ایشان  انجام گردید.
دکتر رستگارپناه پس از سال‌ها تحقیق و مداوای بیماران، تدریس اولین کلاس مبانی طب سنتی را در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار نمودند. سپس برای ادامه تحصیلات در سال 1380 به کانادا عزیمت نموده و در آنجا رشته های طب سوزنی، همیوپاتی، گیاه درمانی، عنبیه شناسی، ماساژدرمانی، فشار درمانی، درمان فاشیا، کرانیوساکرال تراپی و طب مکمل را تحصیل نمودند. هم اکنون ساکن کانادا بوده و در زمینه عیادت بیماران و تدریس فعالیت می‌نمایند. در طی اقامت در کانادا بارها، به دنبال دعوت مشتاقان علم، به ایران سفر کرده و کلاس‌های متعددی را برای پزشکان طب سنتی برگزار نموده‌اند. خوشبختانه بیماران صعب‌العلاج زیادی توسط ایشان درمان گردیده‌اند. ایشان معمولا با معاینه دقیق سعی در پیدا نمودن ریشه بیماری‌ها می‌نمایند و خصوصا در زمینه شوک عصبی و بیماری استرس ابتکارات جدیدی انجام داده و بیماران بسیاری را از شر این بیماری وحشتناک رها نموده‌اند. هم چنین ایشان در زمینه دردهای اسکلتی-عضلانی دوره‌های مختلفی را گذرانده‌اند و بیماران بسیار زیادی را درمان نموده‌اند. دکتر تا حال چندین سمینار مردمی در رابطه با بیماریهای رایج مانند استرس، یبوست، کمردرد و روش‌های نوین لاغری در شهرهای مختلف از جمله تورنتو، تهران، اصفهان، کرمان و کاشان برگزار نموده‌اند. در حال حاضر مطب ایشان در تورنتو و تهران پذیرای بیماران می‌باشد.
ایشان موفق شدند اولین کالج طب سنتی فارسی زبانان در کانادا به نام Canadian College of Holistic and Traditional Medicine را تاسیس نمایند.

تماس با دکتر پناه